Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 1129 komentarzy

Milton Ha

Milton Ha - kRaj widziany z pozycji horyzontalnej. Niech nikogo nie zmyli ten opis. To nasz kRaj, bo nasz kRaj, to taki k.. Raj, że aż trudno uwierzyć w istnienie innego pępka świata.

Wielki Elektryk wyłączył prąd w bara[c]ku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielki Elektryk zatrzasnął wrota od stodoły, czy może od bara[c]ku, na których miał lecieć do stolicy witać dostojnego Gościa i wychodząc wyłączył prąd. Nie będzie się dawał poniżać i nie da się stawiać w szeregu innych jak jakiś zwykły obywatel...

 

         Z wielką radością donoszę, że po raz pierwszy do dłuższego czasu Wielki Elektryk stanął na wysokości zadania.
 
         Kiedy wszyscy w Naszym kRaju dostali nadzwyczajnej bieżączki by nie powiedzieć sr…czki zwanej gdzieniegdzie biegunką, a to z powodu wizyty w Naszym kRaju rezydenta największego zachodniego kolosa na glinianych nogach,  wydawało się, że ulegli temu wszyscy. Kiedy jednak pojawiły się tu i ówdzie głosy rozsądku, że wizyta ta niczego specjalnego Naszemu Krajowi nie przysporzy, wielu chętnie szukało jakie ich okoliczności łagodzących aby pokazać, że jednak jest dokładnie inaczej. Wtórowały temu media rządowe jak Gazeta i TuskVisionNetowrk24 prześcigające się w udowadnianiu wielkiego znaczenia wizyty. Ludzie jednak swój rozum mają i swoje wiedzą. Dlatego wszyscy o takim podejściu niczego się po tej wizycie nie spodziewali i nadal nie spodziewają.
 
         Kiedy jednak nieopatrznie się komuś z dziennikarzy mediów rządowych wymsknęło się dzisiaj rano, że Gość nie spotka się z Wielkim Elektrykiem i w sposób szczególny nie uhonoruje go uściskiem swojej prawicy na osobności, a jedynie każe Wielkiemu Elektrykowi stanąć potulnie w rzędzie obok pozostałych „elitariuszy” Naszego Kraju, to miarka się przebrała. Wielki Elektryk swój honor ma i nikt, nawet taki Gość, nie będzie go stawiał na baczność w jednym szeregu z tymi, z którymi choć zwykle Wielkiemu Elektrykowi po drodze, to jednak niekoniecznie podczas takiej wizyty. Chciał bowiem mieć Wielki Elektryk, jak na Wielkiego Elektryka przystało, swoje pięć minut , i swoje wejście oraz jak mówi młodzież „szacun”. Tymczasem taki afront…
 
         Wielki Elektryk jednak sroce spod ogona nie wypadł i wiedział, co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Długo nie myślał jak tylko dowiedział się o planach Gościa, żeby go potraktować per noga, sam potraktował gościa jak persona non grata wymawiając się szczególnie napiętym kalendarzem i ważnymi planami na dzisiaj i jutro. Widać Wielki Elektryk może mieć coś ważniejszego niż służalcze i nic nie wnoszące potrząsanie się grabą nawet z największym Gościem. Czy Wielki Elektryk działa tu w porozumieniu z Tymczasowym Generatorem Pałacowym , nie wiadomo. Można jednak wysnuć takie przypuszczenie, bo Gość ,w ramach retorsji za gafę strzeloną przez Generatora podczas jego wizyty u Gościa za oceanem, przyjechał był bez małżonki, żeby Generator jej znowu przypadkiem jakimś słowem czy innym szmoncesem nie „docenił”. Jeżeli tak jest w istocie, to albo Generator zmienił płeć albo Wielki Elektryk, bo o ile mi wiadomo, Generator żonę ma a i Wielki Elektryk również. Tak czy siak Wielki Elektryk z Gościem się nie spotka.
 
         Podejrzewam również, że gdyby to od Wielkiego Elektryka zależało i nie byłoby obrazą majestatu Gościa, to on by dał temu wyraz w sposób bardziej zdecydowany. A tak to tylko zgasił światło w baracku, o przepraszam, baraku i wychodząc trzasnął drzwiami, o przepraszam, wrotami od stodoły, na których lotnicy Tymczasowego Generatora Pałacowego przylecieli, aby go zabrać do stolicy Naszego kRaju na uroczystość potrząsania prawicy dostojnego Gościa. Nie będzie się Wielki Elektryk napinał i się odpowiednio zaizoluje, by nie powiedzieć, uziemi. Tymczasem napięcie przed wizytą niepomiernie wzrosło.
 
         Mniejsza o to, czy afront jest sterowany czy nie, ale za postawę należy się Wielkiemu Elektrykowi uznanie. Ostatecznie Nasz kRaj jakoś sobie radzi bez zasilania z zewnątrz a wizy już nie są nam potrzebne, bo ostatni prawdziwy góral wyjechał za ocean w 1989 roku.

KOMENTARZE

 • Wielki(?) elektryk powinien
  pójść do więzienie za obrazę ś.p.Prezydenta.
  wg. KK za taką obrazę przewidziane jest do 3 lat.

  Jeśli w Polsce ( prędzej czy później ) ma być przestrzegane prawo, to trzeba zacząć od tego malutkiego elektryka!!!
 • @Milton Ha
  General Electric - niewątpliwie w przebłysku geniuszu (którego nie należy mylić z krótkim spięciem geniuszu) oraz niewątpliwie słusznie (czego z kolei nie należy mylić z plusem ujemnym) - uznał, że podczas tego spotkania po odydwu stronach staną niewłaściwi ludzie.
  Pozdrawiam.
 • @Kindow
  Kindow wyjeżdżasz tu z naszymi kRajowymi sprawami a mnie chodziło o to, że prosty kRajowy elektryk utarł nosa takiemu wielkiemu Gościowi. Nasze sprawy kRajowe też trzeba rozwiązywać i nic Bolcowi Uziemiającemu (dla niektórych Bolek) na sucho nie ujdzie, ale w tym konkretnym przypadku trzeba powiedzieć, że jaja ma.

  Pozdrawiam
 • @orlandofurioso
  Coś jest w tym myśleniu, jednak trzeba mieć charakter żeby się postawić a nie ustawić i to do pozycji : KLĘCZĄC.

  Pozdrawiam
 • logiczna układanka
  @Milton Ha o nienawistnych ludziach pisze to mówi o PO, to nie jak niesiołowski, wałęsa, tusk, palikot, komorowski AGRESYWNIE wypowiadali się i wypowiadają na temat innych ludzi, wystarczy posłuchać transmisji z sejmu jak przewodniczy niesołowski. chyba że takie zachowanie dla wyborców PO to norma i standard.

  a sprawa elektryka. każdy myslący i kojarzący fakty człowiek, a przy tym mający troszkę wiećej lat , czyli pamiętający stary system wie doskonale, że występując przeciw władzy ludowej (dzisiaj czytaj PO) dostawał pałą od milicji i ub oraz sb i zomo (dziasiaj czytaj abw). wyjścia były jedynie dwa: 1. prawdziwy Polak, 2. współpracownik sb, ub itd. pierwszy dzisiaj nędznie żyje bo pseudoSolidarność opierała się na punkcie 2.
  przykład: ks. Jerzy Popiełuszko - nie nawoływał do obalenia komunizmu i zginą, a walęsa? są zdjęcia z koleżkami itd, wyrwane i nie oddane dokumenty do ipn, nocna zmina w asyście tuska, niesiołowskiego i innych komuchów, pawlaka.... czy trudno doszukać się kontynuacji?
 • @Rufico
  Podobno Wisła czyściejsza ale tylko powyżej Warszawy. Od Warszawy brudy więc nie dziwota, że Zatoka Gdańska dalej mętna.
  A w mętnej wodzie łowi ryby nie tylko WE ale i inni ważni mieszkańcy Gdańska i Sopotu, oraz okolicy.

  Pozdrawiam
 • Boleck is cool!
  No, wisz pan, nie bendem rozmawiał bo nie chcem i nie muszem, nie pasuje mi, za wysokie progi na moje szmaciakowe pochodzenie. Wicie, rozumicie?
 • @Milton Ha
  Ma jaja?
  Tu ma napięte plany i grafik:
  http://niezalezna.pl/11159-walesa-nie-spotka-sie-z-obama

  A tu "Spotkanie z Obamą mi nie pasuje, więcej nie powiem":

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Spotkanie-z-Obama-mi-nie-pasuje-wiecej-nie-powiem,wid,13450371,wiadomosc.html

  Mały chłoptaś z elektryka...
 • @WooDoo
  Valensa to przecież cesarskie ma pochodzenie...
  Elektrykowi na starość odbija.

  Chociaż o tych korzeniach, to już w latach 80 tych było...
 • @WooDoo
  WE ma nową ksywę Uziemiający Bolec w skrócie UB. Raz, że to po branży a po drugie, jednym ruchem uziemił pana O.

  Pozdrawiam
 • Kindow
  Zgadza się. Byłem na wybrzeżu w '80, podziwiałem to co się tam działo w tym i Bolcka, po powrocie do domu mój śp. tata ostrzegał mnie i powiedział mi że jeszcze kiedyś dowiem się jaką naprawdę rolę wtedy grał Lech W. nie wierzyłem mu, taki był klimat czasów... Teraz po czasie ... Trafia mnie szlag że byliśmy wtedy tacy naiwni - wszyscy - nie świadomie promując prostaków.
 • @berecik
  Czyżby, wg twojej logiki, UB (czyli Uziemiający Bolec) popsuł szyki planom Generatora Pałacowego swoja niebytnością?

  Raczej nie. Prędzej UB9Uziemiający Bolec) nie chciał się trząchać z panem O. gdyż "nie o take Nagrode Nobla walczył". Ktoś mądrzejszy mógł mu to podsunąć a pretekst z Włochami to już pestka. Każdy pretekst dobry.

  Co do posunięć Generatora wobec Kaczki Krzyżówki. To sie nie mogło udać, bo byłaby afera większa niż z UB. Wystarczy jednak, że TuskVisionNetwork24 i inne rządowe media odpowiednio pokażą a właściwie nie pokażą co trzeba i będzie tak jakby się nie spotkał. Te stare SB-ckie metody mają u nas we WSI opanowane.

  Pozdrawiam
 • @Kindow
  Po prostu Uziemiający Bolec czyli UB.
 • @Milton Ha
  Bez owijania w bawełnę: Bolek
  TW Bolek.

  Prawda na wyzwoli.

  PS
  I jakie by mądre miny nie robił, patrząc się w górę, pochylając głowę lub podnosząc do góry z mondrym* spojrzeniom* to prostak i cham.

  On nawet zdrajcą nie jest, bo zawsze był po ich stronie ( czerwonych ).
 • @Kindow
  Ja przestałem pisać wprost, bo nie stać mnie na adwokatów a ostatnie odwiedziny panów z Agencji Budzenia Wytwornego (ABW) o 6:00 rani, tylko po to by poprosić o autograf, źle na mnie wpływają i boje się, że jak tak dalej pójdzie, to zacznę wstawać o 5:45 i psa będę wyprowadzać na spacer, chociaż psa nie posiadam a z kotem wstyd i OBCIACH prawie.

  Nie jestem strachliwy tylko z renty na adwokatów nie zarobię a jeszcze mi kompa zabiorą i będę mógł sobie pisać ale palcem na wodzie. A ja, choć z pisania nie żyję, to żyje jeszcze wyłącznie dlatego, że piszę.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Faktycznie masz rację...
  Rozgrzane sądy mogą zniszczyć każdego...

  Anna Walentynowicz mówiła, że Lech Wałęsa, to TW Bolek i ja Jej wierzę.

  A to co robi teraz Lech W. to farsa i kabaret.
 • @Kindow
  Myślę, że był i jest wygodny dla określonych sił w naszym kraju i poza nim. A sam Lech W. no cóż sam Lech W. nie był i pewnie nie jest nadal (przez brak ogłady i wykształcenia) w 100% świadomy że jest dalej wykorzystywany. Z małą korektą dzisiaj częściej "rozumiany " jest poza Polską i stąd te wyjazdy, "wykłady" oraz obrona własnych finansów i pozycji materialnej, boć przecież nigdy i nic nie robił bezinteresownie.
  No panie, muszem z czeguś żyć i to nieźle...
 • @Milton Ha
  Pięknie napisałeś tekst i ten ostatni komentarz adresowany do Kindowa. Palce lizać.

  Na marginesie: Bolca zadołować, resztę Okrągłostołowej Braci - bez wyjątków - na wycieczkę klimatyczną w samych skarpetkach, a największe kanalie na szubienicę ustawione na rogatkach miast
 • @Wiktor Smol
  A Piłsudski w grobie się przewraca i już nie wstanie.

  Qwa mać!

  Pozdrawiam
 • Autor
  Ująłeś to węzłowato. Wielki Elektryk co najwyżej to mógłby równolegle, ale szeregowo to już nie. A poza tym nie jestem pewien, czy jest też aby zwolennikiem czarnego koloru. Jako elektryk wie, że czarne bardzo dobrze przewodzi i może popieścić, nawet do spięcia tudzież zwarcia doprowadzając. Pozdrawiam.
 • @Wiktor Smol
  Popieram...
 • @Mirek
  Jako elektryk wie również, że nie ma się co napinać a raczej trzeba siły wszystkie wytężać, bo to nie napięcie zabija ale natężenie, choć po przekroczeniu pewnego napięcia to już i tak WSIo rawno.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Co by nie mówić, o wizycie Obamy wiedziano co najmniej od pół roku bo przygotowania zabezpieczające przez służby amerykańskie od tego momentu się rozpoczęły.

  Wałęsa musiał o niej wiedzieć i jeśli by chciał, mógł tak zagospodarować czas aby na wizytę być gotowym.
  Rauty to jego żywioł. Kto jak kto, ale przy okazji tego typu wizyt Wałęsa mógł być pewny, że będzie zaproszony, zwłaszcza teraz, jak jest przydatny PO do nabijania sobie punktów sondażowych.

  Mógł zgłosić, że nie jest w stanie uczestniczyć w sobotnim spotkaniu z Obamą przynajmniej tydzień temu, a nie praktycznie w dniu przylotu Obamy do Polski.

  Dlaczego nagle zabrakło mu czasu dziś? Niechcący się wysypał w wywiadzie. "Nie pasuje mi to"
  A co mu nie pasuje? Otóż wczoraj okazało się, że J. Kaczyński został zaproszony osobiście przez ambasadora USA w Polsce i zaproszenie przyjął.

  Jak to tak? Prezesa "wymierającej partyjki" bez znaczenia zaprasza ambasador a jego, samotnie obalającego komunizm (jak Wałęsa raczył stwierdzić - tylko trochę pomógł w obalaniu Jan Paweł II i Reagan, a 10 milionów członków Solidarności to już w ogóle) traktują tak samo?
  I jeszcze mają być obaj na uroczystości w pobliżu siebie na równych prawach?
  Przecież to niesłychane chamstwo i obelga dla Wielkiego Elektryka Pierwszego Bolka Gdańskiego.
 • Wielki Elektryk wyłączył prąd w bara[c]ku.
  @Milton Ha
  Nadchodzą czasy plusów ujemnych. Więc temat rozwojowy. Serdecznie Pozdrawiam.
 • @Zolmar
  Wielki Elektryk to może i Pycha równie Wielka.

  Pozdrawiam
 • @Dobro
  Poczekamy aż się zrównoważą plusy ujemne z minusami dodatnimi.

  Pozdrawiam
 • dureń i zdrajca
  po prostu,czy tam by bł,czy go nie ma,równa się zero,zdrajca klasy robotniczej,przydupas upadającej komuny,agent i zprzaniec Narodowy,niech raz na zawsze zamilczy,wraz ze swą ferajnną wyjedzie do Izraela i stamtąd nie wraca.
 • @xenon44
  Co zaś powiedzieć o tych, którzy na kolanach będą przyjmować pana O. w pałacach?
 • BB czyli brawo Bolek.
  Podobnie jak autor, pierwszy raz patrzyłem z zachwytem na wypowiedź
  Lecha w tv-nie. Przykro mi to powiedzieć, bo mam alergię na Donalda, ale ostatnio zauważam jakieś dziwnie mądre zagrania polityczne.
  Nie wierzę, że to przypadki.
  Afera - Wałęsa w baraku, jest cudowna. Takie splunięcie w twarz,
  temu co to wszystko Yes Wii Ken.
  Jednocześnie rząd pozostaje "czysty".
  Do tej pory Rosjanie imponowali "pluciem" przez bibułkę.
  Jak jeszcze Bronek zaproponuje USA offset i Niderlandy, za wykupienie praw do eksploatacji gazu, to przynajmniej zrobi się śmiesznie jak za dawnych dobrych czasów.
 • @ae911truthorg
  W polityce przypadków nie ma.

  Jeden fakt jest taki, że Bolca nie będzie a drugi fakt jest taki, że Kaczyńska spotka się z panem O. w cztery oczy. Albo pan O. ma lepsze rozeznanie niż nasze sondażownie, co do wyniku przyszłych wyborów albo jednak Lech Kaczyński miał większe uznanie w USA niż całe PO i Komorowski razem wzięci.
  Widać, że pan O. czuje skłon PO i Komorowskiego w kierunku rury z gazem i widzi, że to wołanie o gazie "głupkowym" to jest na pokaz a de facto dalej ma być po staremu czyli po Putinowemu.

  Pozdrawiam
 • bolek non grata
  Prezydent USA nie zwykł się spotykać z sowieckimi sługusami.
  A teraz TVN tylko odwraca kota ogonem że niby z własnej woli bolek nie chce sie wygrzać w kamerach.:-)
 • @Yellowmonster
  Tak ciekawej konstrukcji myślowej nie przewidziałem.

  Rzeczesz kolego, że to pan O. nie życzył sobie spotkania z Bolcem i stąd to całe zamieszanie?
  Coś chyba zbyt głęboko osadzona jest ta teza w surrealizmie.
  Ale, kto wie i tak się nie dowiemy nigdy.

  Pozdrawiam
 • Komentarz fraszką
  Wałęsa

  bełkot co Matkę Boską w klapie poprawia

  swięty układów, w sądach się zabawia...


  Wałęsa a strajk w stoczni

  przez dziurę w płocie motorówką wpłynął

  i na czerwonym swietle z Narodem się minął...


  wódz Wałęsa

  mit trybuna i wodza to zwykła sciema

  poza żądzą forsy i władzy tam nic nie ma...


  Wałęsa w Magdalence

  mędrek z POM-u

  doprowadził do przełomu


  niepodległosć - bis

  dbając o interesy czerwonych Kiszczak zaradził

  aby baran Bolek, lwy Solidarnosci prowadził...


  Wałęsa, dr honoris causa

  mędrzec Bolek to sprytne pachole

  wykiwał SB, Naród teraz kolej na Opole!

  http://fraszki.nowyekran.pl/post/15562,polska-we-fraszce
 • @Jacek K.M.
  Nie ustawaj.

  Pozdrawiam
 • Kto kogo zdradza?
  @ Milton Ha
  Już zrównoważyły się plusy ujemne z minusami dodatnimi, widać jaskrawo w pałacu, kto tłumaczy polską demokracje Panu O. Kiedyś samego zostawili Wałęsę i poszli do UW, a teraz jest odwrotnie.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej