Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 1129 komentarzy

Milton Ha

Milton Ha - kRaj widziany z pozycji horyzontalnej. Niech nikogo nie zmyli ten opis. To nasz kRaj, bo nasz kRaj, to taki k.. Raj, że aż trudno uwierzyć w istnienie innego pępka świata.

Kurwy. Złodzieje. Dziennikarze.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uwaga. W tekście pada jedno słowo, które czasami może być uznane za obelżywe. Jednak nie dotyczy to polityków. Oni mają grubszą skórę i muszą znosić więcej, zgodnie z ostatnim wyrokiem sądu w sprawie jednego z blogerów...

 

         Po co kurwie etyka zawodu?
 
Jest niepotrzebna, bo wykonując najstarszy zawód świata przemawiają za nią tysiąclecia doświadczeń wszystkich kurew świata i miliardy mniej lub bardziej zadowolonych klientów. Mimo tego, jednak nawet kurwy maja swoje zasady. Choćby taką, że  swojego zawodu nie łączą z uczuciem do obiektu z którym uprawiają kurewstwo.
 
         Po co złodziejowi etyka zawodu?
 
         Jest niepotrzebna, bo wykonując drugi najstarszy zawód świata przemawia za nim, tak jak za kurwą, tysiąclecia doświadczeń wszystkich złodziei świata i miliardy mniej lub bardziej niezadowolonych „klientów”. Mimo tego, jednak i złodzieje mają swoje zasady. Choćby taką, że nie kradną w swojej dzielnicy a już szczególnie nie kradną najbliższemu sąsiadowi.
 
         Po co dziennikarzowi etyka zawodu?
 
         Tu odmiennie niż w przypadku dwóch pierwszych, wymienionych zawodów, jest zdecydowanie potrzebna. Głównie dlatego, że zawód dziennikarza nie jest zawodem tak starym jak dwa poprzednie (ale niewiele młodszym) oraz dlatego, że zawód ten wywodzi się wprost z zawodu posłańca, którego rolą, już od czasów starożytnych było przekazywanie informacji a nie jej dowolna interpretacja. Bywał bowiem, że posłaniec, stanąwszy przed odbiorcą wiadomości, w swym zadufaniu, że przynosi wiadomość dobrą, tak zapamiętale i ochoczo ja recytował, że w wielki zdziwieniu ginął, kiedy się okazywał, że owa, jak mu się wydawało, dobra wiadomość nagle okazywała się wiadomością złą. Szczególnie zaś przytrafiało się to posłańcom, którzy w pogoni za chęcią sprawienia odbiorcy przyjemności, wiadomość ową moderowali tak, aby niosła treści, które im, posłańcom wydawały się za dobre czy pomyślne. Właśnie dlatego, u zarania dziejów zwodu dziennikarza wymyślono kodeks etyczny, który wskazywał dziennikarzom, że ich psim obowiązkiem jest relacjonować i nie ubarwiać ani nie komentować. Szczególnie zaś nie interpretować tego co opisują, ukazują i relacjonują swoimi własnymi przemyśleniami. W przeciwnym razie, z dziennikarzy staja się komentatorami wydarzeń, czyli de facto politykierami, bo do polityków to z tej pozycji jeszcze droga daleka.
 
         Kiedy dzisiaj oglądałem i słuchałem relacji (a było ich wiele, w różnych mediach) z wydarzeń rocznicowych jednej z partii politycznych, po raz kolejny odniosłem wrażenie, że w naszym kRaju dziennikarzy już nie ma. Pozostali jedynie politykierzy, kurwy i złodzieje, ale tylko te dwie ostatnie grupy zawodowe kierują się w swym postępowaniu jakąkolwiek etyką. Oczywiście jesteśmy jeszcze my, obywatele, ale nami nawet pies z kulawa nogą, w całym tym zamieszaniu, nie zainteresował się wcale. Tak daleko jest bowiem prawdziwe dziennikarstwo, od tego co uprawiają ci dziennikarze i te stacje, jak daleko jest rządząca naszym kRajem partia, od wyobrażenia obywateli o partii ludzi uczciwych i kierujących się dobrem społeczeństwa.
 
PS:
Jeżeli mieliście wątpliwości co do różnicy Salonu24 i Nowego Ekranu to tylko wyjaśniam, że ta sama notka tutaj wisi i jest komentowana, a tam została przez redakcję skrzętnie ukryta. Oczywiście bez powiadomienia autora z jakiego powodu administracja ją ukryła oraz czy restrykcja dotyczy tej konkretnej notki czy generalnie autora jako takiego, oraz jak długo będzie ona obowiązywać.

KOMENTARZE

 • Zgoda dziennikarzy ze świeca szukać.
  W top mediach pracują mentalne kurwy.
 • @polipid
  Kiedyś dziennikarz i apolityczny komentator to był synonim dziennikarza niezależnych mediów. Dzisiaj nie ma dziennikarzy, bo nie ma niezależnych mediów. Niestety.

  Pozdrawiam
 • Znaczna część mediów — to są tylko bolszewicko-trockistowskie pasy transmisyjne do ogłupiania mas...
  * * *
  Te mass lub raczej "mess media" te są zadaniowane przez sowiecką i postsowiecko-rosyjską agenturę rodem z PRL.

  Często także, agenturę sięgającą korzeniami do przysłanych do Polski przez tow. Stalina morderców polskich patriotów i różnych innych, także i miejscowych bandytów.

  O celach mass mediów pisałem m.in w notce "Totalitarne media jako współczesne niebezpieczeństwo",
  http://salski.nowyekran.pl/post/1484,totalitarne-media-jako-wspolczesne-niebezpieczenstwo

  Właściwie to w PRL-bis powinno się także mówić o "mess mediach"...

  *
 • a ci co bezmyślnie za PISem, bez żadnych warunków to nie kurwy?
  A ktoś, kto nie szuka Prawdy tylko opieki i bezpieczeństwa to nie kurwa?
  Po co kurwa uprawia zawód? Dla bezpieczeństwa, jak i dziennikarz i polityk sprzedajny.
  Mamy dziś kult bezpieczeństwa. Kazdy bezpieczniak kusi bezpieczeństwem.

  I tak, tylko Prawda was wyzwoli i jej należy być wiernym.
 • @ MH
  Dziś takie KZD to ich normalność, dlatego każdy/a z nich będzie takiej "normalności" bronić niczym reduty ordona.
 • @circ
  jesteś zwykłym chamem pospolitym "circ"!

  i to wszystko!

  *
 • @circ
  a ci co bezmyślnie za PISem, bez żadnych warunków to nie kurwy?

  Nieświadomej osoby bym nie nazwał kurwą.
  ========================
  A ktoś, kto nie szuka Prawdy tylko opieki i bezpieczeństwa to nie kurwa?

  Nie każdy musi szukać Prawdy, ale każdy raczej chce czuć sie bezpiecznie. I OK, szukaj bezpieczeństwa, ale "raz się skurwisz – kurwą zostaniesz"

  Najlepiej gdyby Prawda była ogólnodostępna, bez szukania :))
 • @Andy-aandy
  To tylko koła podsiębierne młynów wodnych. Jedne mielą dla tych inne dla drugich partii. Ale zawsze pod siebie. Nikt przecież nie miele dla zwykłego mielenia ozorem. Nie opłaca się.

  Pozdrawiam
 • @circ
  Prawda , wbrew przysłowiu, nie obroni się sama. Prawda potrzebuje głosicieli. Co więc się stanie, gdy głosicielem Prawdy zostanie taki dziennikarz jak opisałem. To już chyba lepiej aby tę prawdę głosiła kurwa labo złodziej. Przynajmniej będą wiarygodni, bo bezinteresowni.

  Pozdrawiam
 • @Okowita
  Oni nie muszą niczego bronić. Oni się bronią wg zasady swoistej SAMOOBRONY. Ten mechanizm sam się napędza. Nie dziwne więc, że Lepper, kiedy im pasował, by dla nich partnerem do rozmów.

  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  Tylko ad vocem.

  Nie ma nieświadomych osób. Osoba nieświadoma jest wyłącznie bytem nieuświadomionym i jako taka może jedynie egzystować. Kurwa jednak większa lub mniejsza świadomość posiada. Dziennikarska posiada świadomość ponad przeciętną. Niestety, to jednak niczego nie zmienia w jej kurewstwie.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Ostatnie dwa zdania powinny wisieć w każdej redakcji :))

  "Kurwa dziennikarska posiada świadomość ponadprzeciętną.
  Niestety, to jednak niczego nie zmienia w jej kurewstwie."


  Pozdrawiam
 • Do wszystkich
  Jeżeli mieliście wątpliwości co do różnicy Salonu24 i Nowego Ekranu to tylko wyjaśniam, że ta sama notka tutaj wisi i jest komentowana a tam została przez redakcję skrzętnie ukryta. Oczywiście bez powiadomienia autora z jakiego powodu ja administracja ukryła oraz czy restrykcja dotyczy tej konkretnej notki czy generalnie autora jako takiego oraz jak długo będzie obowiązywać.
 • @WojtekCy.
  Przy okazji poprawiłeś to co ten idiota Word automatycznie poprawił u mnie na źle czyli "ponadprzeciętną".
  Teraz te dwa zdania są pełne i poprawne.
  Thx.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Odnośnie cenzury na S24, to jednak widać notkę bez dodatkowych zmian w ustawieniu konta. Ludzki człowiek to ocenzurował :)

  O Walterze mi schowali głębiej, a na NE wisiała, i to jeszcze była eksponowana przez dobę... albo i dłużej :)

  http://maciwoda.nowyekran.pl/post/16414,walter-ty-cwelu

  Nie przyznaję się do żadnych "poprawek", jak już coś, to uporządkowałem :)

  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  Czyli jednak ma fory w Redakcji, czy może czegoś nie zrozumiałem.

  Idę poczytać o nepotyzmie, łapówkarstwie i "układach" bo nie wiem w czym się redakcja Salonu "specjalizuje".

  Pozdrawiam
  PS
  Niech będzie: Uporządkowałeś! :-)))
 • Autor
  Zdarzają się kurwy, które całkowicie swe życie zmieniają i rozpoczynają wszystko od nowa z powodzeniem. Natomiast dziennikarz, który jest kurwą nawet jakby chciał to zrobić, to nie będzie umiał, bo już nie potrafi. Zawsze komuś musi służyć, temu co lepiej zapłaci, czy bardziej zagrozi, nieważne czym.
  Pozdrawiam.
 • @Mirek
  Dlatego, dla mnie, nie jest on/ona już dziennikarzem, tylko politykierem.

  Pozdrawiam
 • @circ
  A ci co bezmyślnie przeciw PiS, bez żadnych warunków to nie kurwy?
  A ktoś, kto z Bogiem na ustach a z "diabłem" w sercu prze do koryta to nie kurwa?
  A ktoś, kto robi za przyzwoitkę i uprawia kryptopolitykę na publicznych forach to kto?

  Tylko PRAWDA nas wyzwoli.
  Ciebie circ, wyzwala pycha, nienawiść i bałwochwalstwo...z Twoich słów wynika, że już tak zostanie.
 • Kto nie szuka Prawdy, będzie zawsze podatny na kurewstwo
  ze strachu, z chciwości, z braku chleba ( co jest do wybaczenia)

  Zaniedbanie jest grzechem i rodzi brak cnót, a brak prowadzi do upadku.
 • @Milton Ha&All
  Miltonie! W Twoim tekście. tudzież w komentarzach do niego, nie znalazłem - o dziwo - starej mądrości ludowej: kurwa to nie zawód, to charakter. I na tej konstatacji poprzestanę ;-)!
  Pozdrawiam (jako kurwa w mniemaniu circ, tyle że nie bezmyślna)
 • @orlandofurioso
  Pojawiło się, ale dopiero w komentarzu i do notki o cenzurze tej notki na Salonie24.

  Zacytuje więc moja odpowiedź do Provoc'a:

  "@Provoc
  "Jesli się nie potrafi napisać tekstu parlamentarnymi słowami w taki sposób,
  aby wszyscy czytający zrozumieli, ze dotyczy on k.... i złodziei to nie powinno sie pisać wcale."

  Spokojnie!
  Zdecydowanie "się potrafi"!

  Użyte słowo zostało pozostawione w tekście celowo w pełnym brzmieniu. Jeżeli bowiem piszemy k.. lub qrwa albo ku..wa to nie ma juz wtedy miejsca na żadną interpretację, że chcieliśmy użyć mocnego słowa. Natomiast słowo "kurwa" jest, było i będzie jedynym słowem, które w powszechnym użyciu służy rozróżnieniu prostytutki od kurwy właśnie i też, w tym konkretnym przypadku tak zostało użyte.

  Czyli co pisać i używać jeśli trzeba, czy może jednak nic nie napisać?

  Pozdrawiam
  PS
  Duma z pisania nieobca jest na równi wybitnym jak i grafomanom. Każdy z piszących porusza się po cienkiej linie twórczości między nagrodą Nobla (Pulitzera) a grafomaństwem. Częściej jednak startuje od grafomaństwa i dlatego na drugi koniec dochodzą nieliczni."

  Tyle w odpowiedzi tutaj.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  proszę o wybaczenie wtrącenia tu małej nieco starszej cegiełki na poruszony tu problem kurewstwa i istotnych różnic w życiu obecnych publikatorów treści w mediach... Pozdrawiam.

  http://tarczazadumy.nowyekran.pl/post/3909,publicysci-dziennikarze-reporterzy-placcie-podatki
 • @Milton Ha
  Jak to kiedyś w sejmie (czy może w BP KC?) bywało: przyjmuję do aprobującej wiadomości! ;-)
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Myślisz, że nie płacą na swoich dobroczyńców z Prądów Odpływu (PO)?
  To z czego ci dobroczyńcy by żyli i opłacali w ich telewizjach reklamę, spoty wyborcze (już nie) itd. To jest obieg zamknięty. I dobrze uszczelniony. Nie marnuje się ani złotówka.

  Pozdrawiam
 • @circ
  To wszystko prawda, gorzej z faktami.
  Gdybyś wyzbyła się pychy, buty, nienawiści i wtedy głosiła te doniosłe slowa, wiele osób poszloby za Tobą. A tak co? Nic. Twoja wiarygodność wpisuje się w pospolitą agitke o ciemnych celach, które maja za zadanie, niszczyć, niszczyć i raz jeszcze niszczyć.

  Dobrze byłoby, abyś określiła się i wytypowala lidera, lidera na miarę przywódcy naszego NARODU.

  Nie wstydz się, mówi śmiało, chyba nie jest to osoba Michnika czy Urbana, więc bez obawy możesz nam tu ujawnić - na kim chcesz budować dobrobyt POLSKI.

  Jeśli tego nie wiesz, to podpowiadam: bez lidera tażde stado, to stado baranów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej