Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 1129 komentarzy

Milton Ha

Milton Ha - kRaj widziany z pozycji horyzontalnej. Niech nikogo nie zmyli ten opis. To nasz kRaj, bo nasz kRaj, to taki k.. Raj, że aż trudno uwierzyć w istnienie innego pępka świata.

Salonowa cenzura na Salonie24.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moja notka, która jest tutaj oraz na Salonie24, tam wzbudziła demona cenzury i została ukryta przed okiem czytelników. O tym piszę poniżej:

 

Oto tekst notki //y2013.salon24.pl/314894,redakcji-sie-nie-spodobalo , którą powiesiłem po ocenzurowaniu mojego wpisu: //y2013.salon24.pl/314854,kurwy-zlodzieje-dziennikarze na Salonie24:
Cyt.:
 
Jeżeli mieliście wątpliwości co do różnicy Nowego Ekranu i Salonu24  to tylko wyjaśniam, że ta sama notka tam wisi i jest komentowana a tutaj została przez redakcję skrzętnie ukryta. Oczywiście bez powiadomienia autora, z jakiego powodu administracja ją ukryła oraz, czy restrykcja dotyczy tej konkretnej notki, czy generalnie autora jako takiego, oraz, jak długo będzie ona obowiązywać.
 
Notatka jest tutaj i każdy może sobie sam ocenić:
 
 
Pytam więc Redakcję czemu notatkę zdjęła?
 
Czyżby za użycie słowa „kur..y” w pełnym brzmieniu?
 
Słowa, które jest w języku polskim jest w powszechnym użyciu a na tym forum używane jest, we wszelkich odmianach i przypadkach, powszechnie, kilkadziesiąt razy dziennie i nikt z tego powodu problemów nie robi.
 
A może jednak Redakcja zastosowała cenzurę?
 
W takim razie gratuluję!
 
Przypomnę tylko, że słowa i prawdy boi się ten, kto ma rzeczywiście coś na sumieniu.
 
Ciekawe czy doczekam się jakiejś odpowiedzi z salonów Salonu?

KOMENTARZE

 • Powtórzę część kometarza spod ocenzurowanej notki
  Odnośnie cenzury na S24, to jednak widać notkę bez dodatkowych zmian w ustawieniu konta. Ludzki człowiek to ocenzurował :)

  O Walterze mi schowali głębiej, a na NE wisiała, i to jeszcze była eksponowana przez dobę... albo i dłużej :)

  http://maciwoda.nowyekran.pl/post/16414,walter-ty-cwelu


  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  To i ja się podkleję z odpowiedzią:
  cyt.

  Czyli jednak ma fory w Redakcji, czy może czegoś nie zrozumiałem.

  Idę poczytać o nepotyzmie, łapówkarstwie i "układach" bo nie wiem w czym się redakcja Salonu "specjalizuje".

  Pozdrawiam
 • milton ha
  lepiej używać niecenzuralnych zwrotów na salonie24 niż tworzyc tam eksperymenty myślowe, o czym świadczy to, ze Pana niecenzuralna notka na salonie da się rozwinąć, a mój blog na S24 da się tylko rozwinąć po dodatkowych ustawieniach

  to jest polska kultura - lekko cenzurować "wulgarystów", ocenzurowac całkiem "nieprawomyślnych"
 • @Milton Ha
  Pewne,że się nie doczekasz . Nie pytaj.Janke tak juz ma.
 • @Milton Ha
  A co się martwisz? Mnie zlikwidowali tam blog - w listopadzie 2010 roku. I już nie zaglądam na s24. Piszę tu i w kilku innych miejscach.
 • @Krycha
  Pytałem retorycznie. Na obiecaną przez Jankego książkę, która wygrałem w jego konkursie czekam już ponad rok i cisza pomimo monitu na PW i pomimo aluzyjnego tekstu na SG. Widać tyle jest warte słowo redaktora.

  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder
  Oj, to się widać zasłużyłeś!
  Ja niespotykanie spokojny człowiek jestem. Mnie nawet z żadnej partii nie wyrzucili. Może dlatego, ze nigdzie nie należałem? :-)))

  Pozdrawiam
 • @sanovius
  Chyba nie do końca. Eksperymenty czasem przechodzą. Ekstrementy rzadziej. Najrzadziej dosadne słowa o mocodawcach i mniejszościach.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  "Oj, to się widać zasłużyłeś!"

  Oj, zdecydowanie tak. Większość moich tekstów piszę w takim stylu:
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/14863,z-cyklu-rodzina-i-ojczyzna-pamiec-i-wizja
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/14982,z-cyklu-rodzina-i-ojczyzna-nie-ma-solidarnosci-bez-milosci

  Przeczytaj uważnie.

  pozdrawiam

  PS. Ale czasami napiszę coś takiego:
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/15605,pis-to-dopiero-ma-fiola
 • @Piotr F. Świder
  Twoje teksty na NE znam, bo kilka już czytałem. Jeżeli na Salonie były takie same, to rzeczywiście nie miałeś szans w starciu z Janke. Oni nie pozwalają na żadne skrajności a ich Wahadło Foucaulta zachowuje się tak jakby cały Salon24 funkcjonował na samym równiku polityki kRajowej. Niby się waha ale w miejscu, nie zmieniając raz wytyczonej linii poglądów, która jest znana wyłącznie Jankemu i jego sumieniu. Odnoszę wrażenie, ze za dużo tam miłości do bycia poprawnym za wszelka cenę. Nawet za cenę mówienia prawdy..

  Pozdrawiam
 • Jesli się nie potrafi napisać tekstu parlamentarnymi słowami w taki sposób,
  aby wszyscy czytający zrozumieli, ze dotyczy on k.... i złodziei to nie powinno sie pisać wcale. Jeśli jeszcze tytuł Pana Miltona mógłby, z niesmakiem i zastrzeżeniami "przejść", gdyż jest "ogólny", to już tytuł Pan"WojtekCy" jest poza wszelkimi kryteriami. A jak jeszcze czytam, ze autor jest z niego dumny, to... no comment.
 • @Provoc
  "Jesli się nie potrafi napisać tekstu parlamentarnymi słowami w taki sposób,
  aby wszyscy czytający zrozumieli, ze dotyczy on k.... i złodziei to nie powinno sie pisać wcale."

  Spokojnie!
  Zdecydowanie "się potrafi"!

  Użyte słowo zostało pozostawione w tekście celowo w pełnym brzmieniu. Jeżeli bowiem piszemy k.. lub qrwa albo ku..wa to nie ma juz wtedy miejsca na żadną interpretację, że chcieliśmy użyć mocnego słowa. Natomiast słowo "kurwa" jest, było i będzie jedynym słowem, które w powszechnym użyciu służy rozróżnieniu prostytutki od kurwy właśnie i też, w tym konkretnym przypadku tak zostało użyte.

  Czyli co pisać i używać jeśli trzeba, czy może jednak nic nie napisać?

  Pozdrawiam
  PS
  Duma z pisania nieobca jest na równi wybitnym jak i grafomanom. Każdy z piszących porusza się po cienkiej linie twórczości między nagrodą Nobla (Pulitzera) a grafomaństwem. Częściej jednak startuje od grafomaństwa i dlatego na drugi koniec dochodzą nieliczni.
 • @Milton Ha
  Pozostane przy swoim. Ja na tym portalu, przeczytałem już, zę jestem bucem, mam spierdalać, iść won, zasugereowano mi, ze bijam żonę, ze mój blog to gówno itd. Wszystkim tym osobom odpisałem w taki sposób, że nikt czytający nie ma wątpliwości i nie użyłem ani jednego neparlamentarnego słowa.

  Pozdrawiam
 • @Provoc
  Wulgaryzmy w j. polskim to przecież nie nowość. Często służą do podkreślenia złych zachowań choćby polityków, dziennikarzy czy innych kast...

  A często też jako rozrywka i ćwiczenia, hmm, językowe :)

  "(...)Za morzami, za rzekami,
  Za lasami, za górami,
  Żył przed bardzo wielu laty,
  Król potężny i bogaty,
  Dobrotliwy, szczodrobliwy,
  Ale bardzo nieszczęśliwy,
  Ciągle smutny i zmartwiony
  Z winy córki...(...)"

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%9B%C5%84_o_trzech_braciach_i_kr%C3%B3lewnie
 • @Provoc@WojtekCy.
  Musielibyśmy rozstrzygać czy pisanie postów (komentarzy, blogów) itp. jest dziennikarstwem czy twórczością czy jednym i drugim po trosze. Ja uważam, że jednym i drugim po trosze i dlatego twórcy przynależy się więcej praw do wyrażania ekspresji niż dziennikarzowi (teraz to ju zupełnie będzie occurant z tematem)

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Na Salonie24 działa bot, który automatycznie ukrywa notki zawierające wulgaryzmy. Raz moja notka też tam została ukryta, ale po uzasadnieniu, że wulgaryzm był niezbędny została odkryta.

  To nie jest złe, że się usuwa notki zawierające wulgaryzmy. Złe jest to, że nie jest to jasno wyjaśnione w regulaminie i że nie ma spisu tych zakazanych słów...
 • @GPS.65
  Dzięki za informację.

  Szkoda, że, jak piszesz, nie ma tego w regulaminie. Jednak czy to nie świadczy o cenzurze, w tym przypadku prewencyjnej? Chyba tak! Innego wytłumaczenia nie ma. Gdyby notka w ogóle się nie pojawiała i autor dostawałby info, że została zablokowana z takiego to a takiego powodu, to OK. Jednak tego właśnie brakuje. Tego co się nazywa dialogiem Redakcji z autorami.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  > Tego co się nazywa dialogiem Redakcji z autorami.

  Tak jest! Ale to jest cecha wszelkich możliwych serwisów, portali, firm, państw itd... - nie jest możliwy dialog króla z poddanymi, zarządu dużej spółki z milionem jej klientów itd...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej