Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 1129 komentarzy

Milton Ha

Milton Ha - kRaj widziany z pozycji horyzontalnej. Niech nikogo nie zmyli ten opis. To nasz kRaj, bo nasz kRaj, to taki k.. Raj, że aż trudno uwierzyć w istnienie innego pępka świata.

Czysta Wyborowa a czystość WYBORÓW.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Julian Tuwim już dawno temu napisał, że „Czysta Wyborowa źle wpływa na czystość wyborów”. Zapewne nie chodziło mu dokładnie o wybory do Sejmu, Senatu czy innych organów władzy, ale...

 

        Tego postu miało nie być, bo nie po to milczałem z górą trzy miesiące, aby się teraz, tuż przed wyborami , ni stąd ni zowąd, wyrywać z pyskiem i komunikaty werbalne społeczeństwu blogosfery podawać, a już tym bardziej nie w sytuacji, kiedy jest to mój setny post na Nowym Ekranie. Nie odmówię sobie jednak okazji, by coś na temat wyborów powiedzieć, bawiąc się przy tym setnie, jak przystoi na setny post, czyli notkę.
 
Julian Tuwim już dawno temu napisał, że „Czysta Wyborowa źle wpływa na czystość wyborów”. Zapewne nie chodziło mu dokładnie o wybory do Sejmu, Senatu czy innych organów władzy, a raczej o wybory dokonywane przy okazji konsumpcji owej Czystej Wyborowej, ale przyznaję, bez kozery, że powiedzenie pasuje jak ulał do tego, co przy okazji wyborów do Sejmu, Senatu czy innych organów władzy ma miejsce powszechnie. Otóż bez konsumpcji słusznej ilości rzeczonej Wyborowej – WYBORÓW nie razbieriosz. Przystąpmy więc do konsumpcji Wyborowej i diagnozy nadchodzących WYBORÓW zarazem.
 
Najpierw karniaczek, czyli setuchna. To za karę, że tak długo nie pisałem oraz dlatego, że temat trudny.
 
Teraz ad rem, czyli analiza, tego kto wygra, lecz najpierw druga setka na rozjaśnienie umysłu.
 
Oczywiście wygra PSL, bo obojętnie kto wygra, PSL wejdzie do rządu. Z kim będzie rządzić? – Nie wiadomo!. Zależy, którym sondażom wierzyć. Zdecydowanie z PO, Zdecydowanie z PiS. Na dwoje babka wróżyła. Co ciekawe, wychodzi na to, że bezbożnicy do napalonego KOTA znajdą się na podium i tyle z tego co ich, bo nikt ich spośród ewentualnych wygranych do serca nie przytuli. SLD spadnie do poziomu nigdy nie notowanego i przyjdzie im robić za czerwoną – nomen omen – latarnię, bo wejdą z ostatniego miejsca. Wg mnie wyniki będą takie:
 
PO – 36%
PiS – 33%
PSL –12%
RP – 10%
SLD – 8%
 
Tyle mogę powiedzieć po drugiej setce Wyborowej.
 
Jeżeli ktoś się nie zgadza, radzę wypić dwie setki, spisać swoje typy i dopiero dyskutować ze mną. Wyjdzie, że ja mam rację a jeżeli nie, to znaczy, że wódka adwersarza była chrzczona i należy barmana walnąć na odlew w pysk za oszukiwanie. Szczególnie gdy barman pracuje w tej czy innej sondażowi i oprócz wódki fałszuje wyniki badania opinii publicznej, czyli sondaże.
 
Zastanówmy się, kto po wyborach będzie rządzić. Należy jednak podejść do tematu z polotem a by temu stało się zadość, trzecia setka będzie nieodzowna. Umysł po trzeciej setce wyzwala się z niepotrzebnych zahamowań i ograniczeń i z pewnością nadąży za umysłem naszego Prezydenta, który już od dawna wie, komu powierzy misję tworzenia rządu. Ponieważ co wrażliwsze umysły mogą nie zdzierżyć argumentacji oraz pokrętnego toku myślenia Prezydenta, bez kolejnej setki, dlatego polecam, na pełne znieczulenie, czwartą setkę. Tak na wszelki wypadek.
 
Teraz już można przejść całkiem „trzeźwo” i obojętnie, do konstatacji, że całe te WYBORY są psu na budę, bo Prezydent i tak powierzy misję tworzenia rządu Tuskowi, niezależnie od tego czy wygra PO czy PiS, choć może z wyjątkiem sytuacji, gdyby PiS zdobył więcej niż 50% głosów, ale nie ma się co oszukiwać, to się nie zdarzy.
 
Dlatego po wyborach będzie rządziło PO i TUSK do spółki z PSL i wyrwanymi spadochroniarzami z rozsypującego się SLD. I Żadne zaklęcia nic tutaj nie pomogą a jedynym lekarstwem na takie zakończenie wyborów pozostaje zaaplikowanie sobie całkowitego znieczulenia, w postaci kolejnej setki Wyborowej.
 
Tak oto, po opróżnieniu flaszki Wyborowej, już następnego dnia po WYBORACH, dojdziemy do słusznego wniosku, że o czystości WYBORÓW nic mądrego powiedzieć nie możemy, ale o czystości Czystej Wyborowej jak najbardziej. Pękający z „bulu” łeb niechybnie przywiedzie nas do stwierdzenia, że Czysta Wyborowa do wódek czystych już dawno się nie zalicza.
 
Oczywiście, to tylko fikcja, bo wybory wygra „nasz” faworyt, premierem będzie „nasz premier” a Czysta Wyborowa będzie czysta jak kryształ. Po warunkiem, że WYBORY będą równie czyste.
 
Na koniec jeszcze „rozchodniaczka”. Setny post zamiast setki Czystej Wyborowej. Na zdrowie albo na pohybel.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej