Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
104 posty 1129 komentarzy

Milton Ha

Milton Ha - kRaj widziany z pozycji horyzontalnej. Niech nikogo nie zmyli ten opis. To nasz kRaj, bo nasz kRaj, to taki k.. Raj, że aż trudno uwierzyć w istnienie innego pępka świata.

Rok 2013.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedyny słuszny kierunek. POland.

 

         Nowy rok, jak każdego roku, zacznie się tam gdzie trzeba, gdzieś na wyspach archipelagu Kiribati. Tak się, bowiem składa, że te niewielkie skrawki piachu, porośnięte tu i ówdzie palmami kokosowymi i zamieszkałe przez niewielką liczbę mieszkańców znajdują się dokładnie po przeciwnej stronie naszego „łez padołu” niż osławiony Greenwich, gdzie odliczają czas do rozpoczęcia Nowego Roku w Starej Europie. I tu mam od razu mieszane uczucia, co do tego, gdzie i kiedy tak właściwie zaczyna się ten i każdy inny rok. Moje zwątpienie budzi m.in. fakt, że na Kiribati znajdziemy zarówno London jak i Poland, że o św. Stanisławie, patronie naszego kraju nie wspomnę. I tak zadumany nad tym ciekawym, acz nic nie znaczącym dla porządku czasu i świata incydentem słownym, spokojnie czekam na początek nowego, 2013 roku nucąc pod nosem, na melodię subkulturowej (czyli mało komu znanej) w latach 80-tych piosenki ) „Bengal, bongol, balanga” następujący, całkiem nowy i „na czasie” szlagworcik:
POland, London, banany .
To każdy tutaj zna.
POland, London, banany
Na Kiribati gnaj.
 
Idąc przez busz, wzniecam kurz, i ciągle zwidy mam.
W tym kRaju żyć. Premierem być. To życie – mówię Wam!
 
POland, London, banany .
To każdy tutaj zna.
POland, London, banany
Na Kiribati gna.
 
Siedem lat burz, minęło już. Na stanowisku trwam.
Nie trzeba nic. Rządzić to pic. Potrafi byle cham!
 
POland, London, banany.
Tu kamień każdy znam.
POland, London, banany.
Na Kiribati trwam.
 
Świat runąć miał. Niejeden chciał, żebym zaliczył „zwał”
Tymczasem nic. Tweetuję pic, chociaż gorączkę mam.
 
POland, London, banany.
Tu kamień każdy znam.
POland, London, banany.
Na Kiribati trwam.
 
Lepiej ma być. Kryzysu nić przeciąłem właśnie sam.
Roboty w bród. Rządzenia huk. Sam sobie radę dam.
 
POland, London, banany.
Obiecywałem wam.
POland, London, banany.
Takiego wała dam!
 
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jak w rzeczonej piosence, to nie od rzeczy będzie moje przewidywanie wyrażone w nazwie mojego bloga Rok 2013. Bo rok to będzie ostatni. Prądów Odpływu (PO) alb mój (Miltona Ha), bo skoro na pytanie: Jak żyć? Pierwszy Prądów Odpływu (PPO) odpowiada: Jak to jak? – Krótko!, nie pozostanie mi nic innego.
 
Mimo wszystko, tli się we mnie ostatnia nadzieja. Nadzieja na to, że skoro Majowie się pomylili i końca Świata nie było, to i moja prorocza wizja wypowiedziana 13 maja 2009 roku, w pierwszym artykule, jaki popełniłem na Salonie 24, a zatytułowanym „Wstępniak” (tutaj://y2013.salon24.pl/105029,wstepniak) ziści się jedynie w tej części, która prorokował delegat Pana Boga na Polskę, czyli niejaki Hamilton. To on, w swoim felietonie pod tytułem „Rok 2013”, roztoczył przed czytelnikami intrygująca wizję czekającej nas przyszłości zaczynając od słów, cyt.:
„Był rok 2013. W Azji ślimaczyła się kolejna wojna, gdzieś w śniegach Alaski dogorywał desant chiński…”
 
Trzeba przyznać, że się specjalnie nie pomylił. Ostatecznie, kto jak kto, aledelegat Pana Boga na Polskę mylić się nie mógł.
Osobiście takich prerogatyw nie otrzymałem a i uzurpować ich sobie nie zamierzam, ale przewiduję, że Nowy Rok, rok 2013 będzie. I to jest jedyna pewna rzecz na tym świecie. Jak śmierć i podatki by Vincent.
 
 
Dla nieobytych, podaję za nieocenionym profesorem Kopalińskim:
szlagwortzwrot przebojowy, początkowe wyrazy piosenki a. refrenu (często będące także tytułem), wpadające w ucho, decydujące nieraz o sukcesie utworu, np. W co się bawić?, Addio pomidory, Taki pejzaż.
 
Etym. - nm. Schlagwort 'hasło, słowo wielkie, efektowne, modne; postulat streszczający ideę'; schlagen, zob.szlagier; Wort 'słowo'.

KOMENTARZE

 • @Milton Ha
  Może czas, by Tusk zapytał nas "Jak rządzić?", a my mu na to "Krótko!"?;-)

  Czeszę się czytając Autora ponownie i obiecującego nam, że rok 2013 będzie :-)
 • @InaMina 14:22:08
  Witam
  Trochę mi zeszło, a właściwie lekarzom, zanim doszli do wniosku, czy będę w stanie dalej obciążać budżet państwa i NFZ, a jak już doszli, że tak, to postanowiłem się odkopać spod śniegu i wychynąć. Pogoda sprzyja i tym sposobem, znowu jestem. Tak jak i rok 2013.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej